Z dumą informujemy, że nasz Smart Mission Ecosystem (SME) jest teraz dostępny w katalogu SmallSat.

Smart Mission Ecosystem został zaprojektowanym, w sposób umożliwiający kompleksowe podejście do misji, uwzględniając możliwość przetwarzania na orbicie danych oraz przeprowadzenie wszystkich niezbędnych akcji niezbędnych dla utrzymania i kontroli satelity tuż po umieszczeniu jej na orbicie. Smart Mission Ecosystem łączy sprzęt, oprogramowanie i sieci głębokie do realizacji nawet najbardziej wymagających misji.

SME składa się z inteligentnego ładunku użytecznego (Leopard i The Herd) oraz inteligentnego satelity (Oryx, Oasis i Antylopa):

  • Leopard to zgodne ze standardem CubeSat urządzenie do przetwarzania danych pozwalające projektantom misji na zastosowanie rozwiązań AI w przestrzeni kosmicznej. Został on zaprojektowany w celu ułatwienia przechwytywania, zarządzania i przetwarzania danymi na orbicie.
  • Oryx jest modułowym oprogramowaniem lotnym opracowanym w celu kontroli małych satelitów. Jeśli komponenty nie są bezpośrednio obsługiwane przez Oryx’a, istnieje możliwość rozszerzenia o własne sterowniki.
  • Antylopa jest komputerem pokładowym, który łączy w sobie moduł telemetrii, śledzenia i sterowania oraz jednostkę przetwarzania danych. Odpowiada za kontrolę i wykonywanie podstawowych zadań.
  • Oasis to zespół jednopokładowych, kompatybilnych z CubeSat PC-104 elektrycznych urządzeń naziemnych, które umożliwiają uruchomienie kompletnej wersji oprogramowania lotniczego na rzeczywistym sprzęcie, zanim określone podsystemy będą fizycznie obecne.
  • The Herd to grupa algorytmów (AI) do korekcji obrazu i analizy danych dedykowanych obserwacji Ziemi.

Misja Intuition-1, wyposażona będzie w komputer pokładowy Leopard DPU, modułowe oprogramowanie Oryx oraz grupę wbudowanych algorytmów – The Herd.

SME to jedna z wielu usług i produktów prezentowanych w katalogu SmallSat firmy Orbital Transports. SmallSat katalog prezentuje szeroką gamę komponentów, sprzętu satelitarnego, usług do analizy misji, stacji naziemnych oraz oprogramowania. Orbital Transports gromadził wiele najbardziej innowacyjnych i niezawodnych firm z branży, oferujących szeroki zestaw rozwiązań.